Z połączenia dwóch ogromnych pasji: miłości do strzelectwa oraz serca dla dzieci, w 2002 r. za pomocą niewielkiego budżetu powstał Uczniowski Klub Strzelecki.
Pierwsza siedziba Klubu znajdowała się przy ulicy Kossaka. Dysponowała ona zaledwie 8 m strzelnicą pneumatyczną i niewielkim zapleczem. Niezrażeni skromnymi warunkami nauczyciele-pasjonaci z determinacją zaczęli zarażać młodych sportowców miłością do strzelectwa. Przez niewiele ponad rok, swoją działalnością, Klub udowodnił jak ważne jest kultywowanie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży szkolnej oraz jakim wspaniałym odbiorem zaczęła cieszyć się popularyzacja strzelectwa wśród młodych mieszkańców powiatu pilskiego.

  Dzięki osiągnięciom Klubu, niezłomności Prezesa Cezarego Łysanowicza jak również niezwykłej życzliwości zarządu klubu strzeleckiego CSS „Tarcza” już 2003 roku udało się przenieść siedzibę UKS do nowej lokalizacji przy al. Powstańców Wlkp. Tam nasz Klub zmienił nazwę na Uczniowski Klub Strzelecki „TARCZA”mógł rozwijać skrzydła coraz szerzej obejmując swoją działalnością młodych sportowców. 

    W 2012 roku dzięki funduszom ze środków UE obiekt strzelnicy „Tarcza” przeszedł rewitalizację i stał się nowoczesnym ośrodkiem sportów strzeleckich, a nasz klub otrzymał do użytku nowe pomieszczenia. Przez lata działalności poza ciągłym rozwijaniem zajęć strzeleckich dla młodzieży i przygotowaniami do uzyskania patentu, zaczęliśmy organizować zawody strzeleckie, zimowiska oraz ferie jak i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży takie jak zawody wędkarskie czy biegi przełajowe.

     Naszą misją jest kultywowanie sportu i ruchu wśród młodych ludzi, a dzięki wsparciu licznych instytucji oraz osób prywatnych udaje nam się sprawiać, że Klub jest dostępny dla wszystkich dzieci bez względu na ograniczenia finansowe.

Dziś Klub obejmuje cztery sekcje:

-sekcję strzelectwa pneumatycznego,
-sekcję strzelectwa długodystansowego,
-sekcję strzelectwa dynamicznego,
-sekcje strzelectwa precyzyjnego.

Wiemy jak ważny jest ruch i pasja, szczególnie w trakcie rozwoju młodego człowieka zatem serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zasilenia naszych szeregów. Strzelectwo to dyscyplina olimpijska już od pierwszej ateńskiej olimpiady w 1896 roku więc kto wie, a może to Ty dołączysz do naszych złotych olimpijczyków ?! 🙂

Uczniowski Klub Strzelecki „Tarcza” – z nami łatwiej do celu